Czas jaki nam dano i jaki nam pozostał

 • piątek, kwietnia 03, 2015
 • By Marcelina
 • 6 Comments

Pozostało tak niewiele czasu do 24, co zwiastuje kolejny dzień sprawiając, że jest się jeszcze bliżej śmierci. Śmierć- powinna być ostatnią rzeczą o jakiej pomyśli żyjący człowiek, jednak niektórzy ludzie poświęcają jej swoje całe życie...


Do takich ludzi zaliczam się i ja, może i nie myśle o tym tak intensywnie, jednak zbyt dużo jak na osobę w moim wieku... Chyba. 
Jednak od śmierci dzieli nas czas, czy to lata, dni, sekundy, czas jest ostatnią przeszkodą stojącej na drodze do długowieczności.

Pewnie nie jeden z was siedząc na lekcji, modli się, aby wskazówka zegara przyspieszyła, nie może się doczekać końca, chce aby czas szybciej płynął... Prawda? Kto z was się do tego przyznaje?
Mimo wszystko, mimo nudnej lekcji, staram się w ten sposób nie myśleć. Powiadają, że życie jest takie krótkie, za mało czasu na to, za mało czasu na tam to... Tak mówią ludzie pragnący więcej czasu, jednak przewijający większość momentów w swoim życiu. Dlaczego? 

Ponieważ chcą pamiętać jak najwięcej szczęśliwych chwil... Aczkolwiek... Są to chwile. Życie nie składa się tylko z chwil, a tym bardziej tych radosnych. Dlatego życie wydaje się takie krótkie. 

Ja tak naprawdę pragnę aby czas płynął jak najwolniej, może to i dziwne ponieważ wiele nastolatków chcę być już dorosłym, wyglądać starzej.. Kiedy na starość młodziej. Zamiast cieszyć się dzieciństwem, które trwa zaledwie cząstkę twojego życia. A ludzie biegną, biegną, biegną.. Jakby coś ich goniło. Przewijają najpiękniejsze lata swojego życia, a potem z utęsknieniem je wspominają... Paranoja. 

Często mówię, że u mnie jest w młodym ciele stary duch. Może i jestem młoda, niedoświadczona, jak to przyszło na osobę w moim wieku zarozumiała i zawsze wszechwiedząca. Jednak głębiej w moim umyśle kryje się coś dziwnego co sprawia, że czuje się jakbym żyła od setek lat. Nie wiem w co wierzyć.


Wyobraźcie sobie. Że 2 kwietnia 2015 przeżyjecie tylko raz w życiu. Już ten dzień nigdy się nie powtórzy, bo staje się przeszłością. ( właśnie wybiła 00:00, nie zdążyłam napisać 2.04.) Jak spojrzysz na swoje życie z tej perspektywy to każdy dzień staje się wyjątkowy.

Tak naprawdę gdyby nie czas, termin, który oznacza zakończenie opowiadania, którym jest nasze życie to nie było by.. Życia. Wyobraźcie sobie, że na napisanie czegoś ktoś daje wam... Wolną wole. Nie ma wyznacznika czasu, możesz oddać wypracowanie kiedy chcesz a nawet nigdy... A co robi człowiek? Luuuuzzz... Siada sobie jedząc chipsy na wygodnej kanapie mówiąc: Mam CZAS. No właśnie . Z życiem tak nie jest, nie masz nieograniczonych możliwości, to przez śmierć. I właśnie przez to życie jest pięknie, dzieki śmierci. Bo wiemy, że na miłość nie ma wieczności, na przyjaźń, młodość, starość, nic nie jest wieczne. A to sprawia, że nasze uczucia są jeszcze silniejsze. Kochamy kogoś bo wiemy, że czas nie jest dla nas łaskawy, nie zawsze daje tyle ile go potrzebujemy...


Tutaj nikt nie jest normalny.

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Na twój blog trafiłam przypadkiem, przez plog Banshee, ale ja nie wierzę w przypadki. Podjęłaś bardzo ważny temat- przemijanie. Wszystko odkładamy na później, ale któregoś dnia może być za późno. Myślę, że będę czesto zaglądać na tego bloga- jest inspirujący i daje do myślenia :)
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo interesujące przemyślenia. Myślę, że wszyscy powinniśmy robić to, co lubimy, nawet jeśli jest to siedzenie przed telewizorem. Wszystko z umiarem jednak, bo nie możemy zapominać o swojej przyszłości. Obowiązki musimy wykonywać, by mieć też dobrą pracę, rodzinę i zapewnić sobie byt. :))

  http://oczyoutsidera.blogspot.se

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowny blog, bardzo oryginalny i taki twój:) Dobrze się czyta, pisz dalej. Może napiszesz jakiegoś posta na temat przyjaźni? Jak to odbierasz, czy jest szczęśliwa, jak szybko z oddechu na oddech nagle znika, czy może jednak prawdziwa przyjaźń nie powinna nigdy prysnąć? Co o tym sądzisz?

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie blogi. Ja jednak na moim staram się nie podejmować takich tematów. Każdy może inaczej zareagować, ale to co powyżej napisałaś to bardzo mądre przemyślenia. Z pewnością będę odwiedzać.

  http://lepszy-swiat-carey.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Twoje posty skłaniają mnie do refleksji, ten nie jest wyjątkiem. Jeśli chodzi o życie które przemija i czeka nas śmierć, to jest na prawdę niezły temat do rozmyślania. Właśnie tak jak napisałaś, ludzie pędzą. Nie widzą tego by zwolnić, nie widzą piękno tego świata. Też pędziłam i zwolniłam.. Dla osób, dla krajobrazów gdzie mogę sfotografować, dla siebie. Nie chce dorosnąć, mam 15 lat, a czuje sie na 13. Jednym zdaniem.. Warto zwolnić, ponieważ widzisz wtedy tyle fajnych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń